Opțiuni
•   Topuri
•   Blog
•   Interviul aromat
•   Ceaiul englezesc
•   Locale
•   Mass media
•   Autori
•   Promovează
•   Colaboratori
•   Parteneri
•   Contact
Newsletter
personalizat
Înscrie-te pentru ceașca săptămânală de cultură:
Socializare
Abonare RSS Bookmark Recomandați portalul
Twitter Facebook Youtube
Acum niște ani
22 februarie 2019
1632 • Galileo Galilei publica Dialog despre cele doua mari sisteme ale lumii
1788 • S-a nascut Arthur Schopenhauer (d. 1860)
1810 • S-a nascut Frederic Chopin (d. 1849)
1900 • Prima auditie, la Paris, a "Sonatei nr. 2 pentru vioara si pian" de George Enescu (la pian - George Enescu)
1903 • S-a nascut Tudor Musatescu (d. 1970)
Recomandări
Zilele Artelor Focului. Ateliere Deschise de Ceramică, Sticlă, Metal
(Arte vizuale)
In perioada 6, 7, 8 mai, in Bucuresti, saptesprezece artisti vizuali cu specializarea ceramica, sticla si metal isi vor deschide atelierele publicului sau grupurilor organizate in cadrul evenimentului Zilele Artelor Focului. 
Publicul bucurestean va avea oportunitatea de a cunoaste artisti si spatii magice de inspiratie, locurile unde se nasc idei ce se transpun in lucrari de arta, prin maiestria stapanirii focul.
In cadrul acestei prime editii, vor participa artistii: Adela Bonat (ceramica), Alina Bancila (sticla-metal), Aniela Ovadiuc (ceramica), Calin Musat (metal), Ciprian Ariciu (ceramica), Crina Cranta (ceramica), Daniela Fainis (ceramica), David Leonid Olteanu (ceramica-sticla), Ileana Dana Marinescu (metal), Iulian Virtopeanu (ceramica), Lucian Butucariu (sticla), Lucian taran (ceramica), Maria Roxana Cioata (ceramica), Misha Diaconu (metal), Nicolae Moldovan, (ceramica), Victor Olivier Sararu (sticla-metal), Vlad Basarab (ceramica).

Timp de trei zile, Vineri, 06 Mai, 16:00 - 21:00, Sambata, 07 Mai, 10:00 - 20:00, Duminica, 09 Mai, 10:00 - 17:00 artistii implicati in eveniment vor fi pregatiti sa-si prezinte atelierele si lucrarile realizate, sa sustina demonstratii, sa prezinte lucrari in diferite faze de creatie si tehnici de lucru, sa prezinte cursurile pe care le desfasoara, sa amenajeze mini-expozitii, sa ofere reduceri sau oferte speciale de preturi pe perioada evenimentului. 

Atelierul de Creatie Art Time, locatia dedicata artei ceramicii in Bucuresti, a pregatit pentru perioada 02-13 mai un program special, pentru a celebra Artele Focului prin: Joaca-n lut, Demonstratii de turnare material ceramic in forme, proiectii foto/video despre ceramica si multe alte surprize!

Mai multe informatii despre eveniment sau grupuri organizate in pagina de web www.zileleartelorfocului.ro, la adresa de email: zaf@contemporanii.org sau la telefon: 0723 825 800.

Pentru grupurile organizate din companii sau institutii, perioada de disponibilitate a atelierelor va fi intre 02 si 13 mai. 
Acest eveniment este gratuit.

zilele_artelor_focului_ateliere_deschise_ceramica_sticla_metal

Program de vizitare cu sau fara confirmare telefonica in prealabil (contactele fiecarui artist sunt disponibile pe site-ul evenimentului): http://www.ateliere.net/participa-la-zilele-artelor-focului/ateliere-deschise
Artistii care iti deschid atelierele in Zilele Artelor Focului:

Adela Bonat, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/adela-bonat
Alina Bancila, Sticla-Metal - http://www.ateliere.net/artisti/alina-bancila
Aniela Ovadiuc, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/aniela-ovadiuc
Calin Musat, Metal - http://www.ateliere.net/artisti/calin-musat
Ciprian Ariciu, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/ciprian-ariciu-1
Crina Cranta, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/crina-cranta
Daniela Fainis, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/daniela-fainis
David Leonid Olteanu, Ceramica-Sticla - http://www.ateliere.net/artisti/david-leonid-olteanu
Ileana Dana Marinescu, Metal - http://www.ateliere.net/artisti/ileana-dana-marinescu
Iulian Virtopenu, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/iulian-virtopeanu
Lucian Butucariu, Sticla - http://www.ateliere.net/artisti/lucian-butucariu
Lucian taran, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/lucian-taran
Maria Roxana Cioata, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/maria-roxana-cioata
Misha Diaconu, Metal - http://www.ateliere.net/artisti/misha-diaconu
Nicolae Moldovan, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/nicolae-moldovan
Victor Olivier Sararu, Sticla-Metal - http://www.ateliere.net/artisti/victor-olivier-sararu
Vlad Basarab, Ceramica - http://www.ateliere.net/artisti/vlad-basarab
Atelierul de Creatie Art Time - http://www.ateliere.net/art-time
Localizarea pe harta a celor 17 ateliere - http://www.ateliere.net/harta

.



Nume:

E-mail:


Mesaj:

(Comentariile trebuie sa fie de maximum 250 de caractere.)
Validare: 
(Introduceti codul pentru validare.) Reseteaza cod!
 
Autentificare
Am uitat parola / Cont nou!
Căutare
Prea multe rezultate?
Folosește căutarea avansată.
Publicitate